مجله کیمیابینز

لوبیا در دوران بارداری

لوبیا در دروان بارداری

خواص و مضرات مصرف لوبیا در دوران بارداری چیست؟ لوبیا یکی از حبوبات خوشمزه است که در بسیاری از وعده های غذایی مردم دیده می شود چرا که سرشار از مواد مغذی می باشد. این محصول انواع مختلفی دارد لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز و … منابع بسیار خوبی از انواع ویتامین ها می باشند. این ماده غذایی عموما در رژیم غذایی افراد مختلف گنجانده می شود. به خصوص برای زنان باردار مصرف لوبیا توصیه می شود.

در این مقاله می خواهیم در مورد خواص و مضرات مصرف لوبیا در دوران بارداری بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در این مقاله همراه باشید.

فواید مصرف لوبیا در دوران بارداری

تامین آهن مورد نیاز برای خون سازی: در دوران بارداری، حجم خون شما افزایش می یابد. بنابراین برای ساختن هموگلوبین بیشتر به آهن بیشتری نیاز دارید. لوبیا می تواند سطح آهن را افزایش دهد و در نتیجه کمبود آهن را جبران کند.

کمک به رشد جفت و جنین: لوبیا رشد شناختی کودک را تقویت کرده، به رشد کلی جنین کمک می کند و نیز باعث رشد جفت می شود.

سرشار از آنتی اکسیدان: لوبیا قرمز، سرشار از آنتوسیانین یا آنتی اکسیدان های طبیعی است و برای پوست مادر و نوزاد در حال رشد مفید است.

کاهش ابتلا به دیابت: لوبیا همچنین می تواند خطر ابتلا به دیابت بارداری را کاهش دهد.

کاهش کلسترول: لوبیا قرمز حاوی فیبر رژیمی است که به حفظ سطح کلسترول خون در دوران بارداری کمک می کند.

تقویت سیستم ایمنی: این ماده غذایی حاوی حدود 8 اسید آمینه حیاتی است که نقش اصلی را برای ساخت پروتئین ها و نیز متابولیسم بدن ایفا می کند. این اسیدهای آمینه می توانند به تقویت ایمنی مادر و مبارزه با بیماری ها و عفونت های مختلف کمک کنند.

لوبیا در دوران بارداری

لوبیا در دوران بارداری

کاهش تهوع: لوبیا اسیدهای صفراوی را که باعث حالت تهوع صبحگاهی می شوند را از بین می برد.

افزایش فعالیت آنزیم ها در بدن: مس موجود در لوبیا قرمز التهاب را کاهش می دهد و به تقویت فعالیت آنزیمی در بدن کمک می کند. علاوه بر این به حفظ ماهیت الاستیک مفاصل، عروق خونی و رباط ها در هنگام زایمان کمک خواهد کرد.

انرژی زایی: مقدار فراوان منیزیم موجود در رگ های خونی، ماهیچه ها و اعصاب در دوران بارداری باعث از بین بردن خستگی در مادر می شود.

مضرات مصرف لوبیا در دوران بارداری

نمی توان گفت که مصرف لوبیا در دوران باداری حتما با مضراتی همراه است چرا که مصرف به اندازه آن صرفا مفید است ضرری برای مادر و کودک ندارد. اما مصرف هر چیزی بیش از اندازه می تواند مضراتی را به همراه داشته باشد. لوبیا نیز علی رغم خواص قابل توجه آن، حاوی ماده پورین است که مصرف بیش از حد آن می تواند باعث سنگ کلیه و یا نقرس شود.

مصرف بیش از حد لوبیا در دوران بارداری می تواند باعث گاز روده و گرفتگی عضلات شود چرا که سیستم گوارشی در دوران بارداری سست و کند می باشد. بنابراین از این محصول پرفایده به اندازه مصرف کنید تا مضرات آن گریبان گیر شما نشود. اگر قصد خرید لوبیای تازه و یا دریافت قیمت لوبیا را دارید می توانید همین حالا به وب سایت کیمیا بینز مراجعه کنید و قیمت روز انواع لوبیا را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *