مقالات

صادرات لپه به سایر کشورها و نکات مهم آن

صادرات لپه

صادرات لپه به بازارهای خارجی و شناخت انواع لپه صادارتی موضوعی است که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم. لپه ایرانی برخی از شهرها به دلیل کیفیت بالا از محبوبیت بالایی در بازار جهانی برخوردار است و به همین دلیل برای صادرات از آن ها استفاده می شود. در حالت کلی لپه ایرانی محبوب مربوط به شهرهای آذرشهر و تبریز می باشد و لپه خارجی محبوب برای کشورهای اتیوپی، استرالیا، تانزانیا، کانادا و روس می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد صادرات لپه و انواع لپه صادراتی  و قیمت لپه بدست آورید.

صادرات لپه از ایران

سال های بسیاری است که کشورهای عربی و کشورهای همسایه خواهان لپه ایرانی می باشند. کشورهایی که به آن ها لپه صادر می شوند عبارتند از : عراق، افغانستان، پاکستان، قطر و کویت می باشد.

صادرات عمده لپه

فروش لپه به کشورهای خارجی به عنوان یکی از مواد غذایی پرطرفدار در دنیا منبع درآمد زایی خوبی محسوب می شود. لپه (split pea) یکی از انواع حبوبات پرطرفدار است که از خانواده نخود می باشد. این دانه از راسته گیاهان دولپه‌ای است که هر ساله کشت می شود. در واقع لپه دانه‌‌های جدا شده و پوست کنده حبوبات است که دارای خواص فراوانی است و سرشار از مواد معدنی، فیبر و ویتامین‌های مختلف است.

صادرات لپه

صادرات لپه

لپه یکی از مواد اصلی در تهیه غذاهای ایرانی به خصوص خورشت قیمه است. از آنجایی که لپه دارای خواص مفیدی همچون تنظیم سطح قند خون، رفع کم خونی، پیشگیری از سرطان، پوکی استخوان، کبد، فشار خون، سلامت قلب، کاهش کلسترول بد خون، درمان یبوست و اسهال، درمان بی خوابی و بسیاری خواص دیگر می باشد، بنابراین یکی از مواد غذایی مهم محسوب می شود و خرید عمده لپه در کشور ما بسیار رایج است.

بیشتر بخوانید: مرکز خرید و فروش لپه عمده

صادرات لپه به عراق

عراق یکی از کشورهای نزدیک به ایران است که حجم زیادی از محصولات سالانه به این کشور صادر می شود. این مناطق بازار خوبی برای فروش لپه ایرانی دارند. همچنین به دلیل داشتن مرز زمینی با ایران هزینه ارسال نیز زیاد نمی باشد. به همین جهت صادرات پرسودی محسوب می شود.

صادرات لپه به ترکیه

صادرات عمده لپه به ترکیه می تواند یکی از بازارهای پرسود برای صادرکنندگان و بازرگانان باشد. کشورهای چین و هند نیز از مقاصد صادر کردن عمده لپه داخلی هستند که فرصتهای طلایی را برای گسترش تجارت ایران فراهم می کنند.به همین جهت خرید عمده لپه توسط کشورهای خارجی می تواند برای کشور ما درآمدهای بسیاری به دنبال داشته باشد.

صادرات لپه

صادرات لپه

کیفیت انواع لپه صادراتی

در مورد محصولاتی که صادر می شود کیفیت نیز حرف اول را می زند. لپه صادراتی باید از کیفیت استانداردی برخوردار باشد. جهت فروش در بازارهای بین المللی می بایست این استانداردها را رعایت کنید. لپه های ارسالی به سایز کشورها در چند دسته تقسیم بندی می شوند.

لپه با کیفیت بالا: این نوع لپه یکدست بوده و اندازه ریزتری دارد. رنگ زرد یکدست و خوش پخت بودن همچنین طعم خوب از ویژگی های لپه درجه یک می باشد. لپه دانه ریز از نوع لپه ایرانی و لپه اتیوپی هستند. میزان خرید عمده این لپه از سایر انواع لپه بالاتر است.

لپه با کیفیت متوسط: این لپه از نوع دانه متوسط (ایرانی، اتیوپی، استرالیا، تانزانیا) می باشند.

لپه با کیفیت ضعیف: این دسته از نوع دانه درشت (استرالیا، تانزانیا و روسی) هستند. بعد از لپه ایرانی با کیفیت ترین آن متعلق به لپه اتیوپی می باشد که قیمت بالاتری نسبت به لپه های وارداتی از سایر کشورها دارد. خرید عمده لپه استرالیایی از سایر انواع لپه کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *