مقالات

انواع لپه در بازار ایران

انواع لپه در بازار ایران

انواع لپه در بازار ایران کدام است؟ لپه به دانه های پوست کنده و از هم جدا شده ای گفته می شود که از نخود سیاه تهیه می شود. در ایران از نخود زرد کردستان، نخود چگینی، نخود شیرازی، نخود نیشابوری و دیگر نخودهای وارداتی به داخل کشور لپه تهیه می شود. برای تهیه لپه می بایست بذر نخود را در آب خیس کنید تا پوستاش کنده شود و سپس با فشار آن را به دو نیم تقسیم کنید و سپس خشک کنید. در بازار ایران لپه های متنوعی وجود دارد که در این مقاله می خواهیم به انواع لپه در بازار ایران بپردازیم. برای دریافت قیمت عمده لپه در سال 1402 می توانید به وب سایت کیمیا بینز مراجعه کنید.

انواع لپه در بازار ایران

در یک تقسیم بندی کلی می توان انواع لپه در بازار ایران را به دو نوع جدا کرد. اول لپه های تولید شده از نخود که نخود این لپه ها می تواند در مزارع داخلی کشت شده و محصول خود ایران باشد یا از کشورهای خارجی مانند استرالیا و اتیوپی وارد شود. دوم لپه هایی که به طور آماده از خارج از کشور وارد بازار ایران شده است.

لپه آذرشهر

یکی از انواع لپه در بازار ایران که بهترین نوع نیز می باشد لپه آذرشهر است که از نخود زرد کردستان، نخود سیاه و نخود شیرازی تهیه می شود. این محصول باکیفیت ترین لپه در بازار ایران محسوب می شود و به همین جهت گرانترین نوع نیز می باشد. از نظر ظاهری اندازه آن ریز می باشد و کیفیت پخت بالایی دارد. برای شناخت این محصول می توانید روی قیمت لپه آذرشهر کلیک کنید.

انواع لپه در بازار ایران

انواع لپه در بازار ایران

لپه اتیوپی

لپه اتیوپی از جدا شدن و پوست کنده شدن نخود مخصوص اتیوپی در کارخانه لپه سازی آذرشهر تولید می شود. این محصول مشابه لپه ایرانی است و رتبه دوم را در میان سایر گزینه ها دارد. قیمت لپه اتیوپی مناسب تر از لپه ایرانی است و گزینه مناسبی برای خرید محسوب می شود.

لپه استرالیا

این نوع لپه نیز در کارخانه های تواید لپه آذرشهر بسته بندی می شود اما از نخود مخصوص لپه استرالیا تولید می شود. لپه استرالیا در جایگاه سوم پس از نوع ایرانی و اتیوپی قرار می گیرد. همچنین از نظر کیفیت نیز در رتبه سوم قرار داد. لپه استرالیا درشت تر و رنگ آن نیز روشن تر می باشد.

انواع لپه در بازار ایران

انواع لپه در بازار ایران

لپه تانزانیا

از دیگر انواع لپه در بازار ایران می توان به لپه تانزانیا اشاره کرد که از نظر اندازه زیاد متناسب نبوده و ریز و درشت می باشد. این لپه ها به صورت مستقیم از کشور صادر کننده وارد ایران می شوند و بعضا دارای کیفیت پایین و دانه شکسته می باشند. با توجه به رنگ و کیفیت می توانید مناسب ترین گزینه را از کیمیا بینز سفارش دهید.

خرید انواع لپه در بازار ایران

شرکت حبوبات کیمیا بینز یک شرکت بین المللی در زمینه حبوبات می باشد که می توانید تمامی حبوبات خود را به صورت تازه و با کمترین قیمت بازار از آن تهیه کنید. قیمت لپه را می توانید در وب سایت این مجموعه مشاهده کنید و سپس با شماره های درج شده تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *